Zamknij X
Aby zapewnić najwyższą jakość usług, autosalon24.pl wykorzystuje informacje przechowywane w przeglądarce internetowej.
Warunki przechowywania lub dostępu do nich znajdziesz w Polityce prywatności.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Autosalon24.pl - Samochody nowe i używane
Wyślij zapytanie

Audi PEŁNA GAMA AUT


Audi A1

Audi A1
cena katalogowa od: 64 580 PLN

Audi A3

Audi A3
cena katalogowa od: 85 100 PLN

Audi A4

Audi A4
cena katalogowa od: 118 900 PLN

Audi A5

Audi A5
cena katalogowa od: 144 600 PLN

Audi A6

Audi A6
cena katalogowa od: 175 600 PLN

Audi A7

Audi A7
cena katalogowa od: 246 100 PLN

Audi A8

Audi A8
cena katalogowa od: 382 800 PLN

Audi TT

Audi TT
cena katalogowa od: 131 700 PLN

Audi R8

Audi R8
cena katalogowa od: 531 100 PLN

Audi Q3

Audi Q3
cena katalogowa od: 110 650 PLN

Audi Q5

Audi Q5
cena katalogowa od: 140 400 PLN

Audi Q7

Audi Q7
cena katalogowa od: 245 700 PLN


Samochody Audi

Audi jest niemieckim przedsiębiorstwem produkującym samochody osobowe. Historia marki zaczęła się w 1899 roku, gdy August Horch, założył w Kolonii swoją firmę, o nazwie Horch. Z powodu słabej sytuacji finansowej, przenosi swoje przedsiębiorstwo najpierw w 1902 roku do Reichenbach, a potem w 1904 roku do Zwickau. Pięć lat później Horch opuszcza swoją firmę i podejmuje się udziału w nowym przedsięwzięciu. Nowej spółki nie może już nazwać swoim nazwiskiem, więc decyduje się na nazwę „Audi”- co w wolnym tłumaczeniu z języka łacińskiego znaczy „słuchaj”, czyli praktycznie to samo co „horch” po niemiecku. W 1910 roku, pierwsze auto marki Audi opuściło zakład produkcyjny. W roku 1915 spółkę przekształcono w Audi Werker AG. W tym czasie marka odnosiła sukcesy w rajdach alpejskich, rozsławiając tym samym swoją nazwę. W 1928 roku firmę Audi, przejmuję J.S. Rasmussen, właściciel DKW.

Połowa lat dwudziestych była ciężkim okresem. Ogólny kryzys gospodarczy dał się we znaki wielu producentom. Ze względu na wszechobecny kryzys, w 1932 roku cztery firmy motoryzacyjne: Audi, DKW, Horch oraz Wanderer, połączyły się w jedną spółkę o nazwie- Audi Union AG z siedzibą w Chemnitz. Znakiem rozpoznawczym firmy do dziś są znane wszystkim cztery pierścienie. Aby uniknąć wewnętrznych konfliktów, każda z marek zajęła oddzielny segment w spółce. Tym sposobem, do DKN należały motocykle i małe samochody, do Wanderer- auta klasy średniej, Audi- zajęło się klasą średnią wyższą, a Horch- modelami luksusowymi. Wybuch drugiej wojny światowej, zahamował rozwój Audi Union. W 1948 roku kończy swoją działalność, lecz już rok później odnawia ją, z nową siedzibą w Ingolstadt. W 1958 roku Daimler- Benz AG przejął 87% udziałów w spółce, a rok później posiadał już 100%. Od 1965 roku przedsiębiorstwo zostało wykupione przez Volkswagena. Dzięki temu marka odżyła i na nowo rozpoczęła produkcję samochodów. W połowie lat 60-tych premierę miały takie auta jak Audi 80, Audi Super 90, następnie Audi 60 i 75. W 1968 roku zaprezentowane zostaje Audi 100, które odnosi ogromny sukces. Od tego czasu, produkowane auta zostały oznaczane odpowiadającej im liczbie koni mechanicznych. Pojazdy tej serii otrzymały silnik średnioprężny, było to stężenie pomiędzy poziomem silnika benzynowego, a diesla.

W 1969 roku doszło do fuzji Auto Union GmbH z NSU AG. Nowe przedsiębiorstwo nosiło nazwę Audi NSU Auto Union AG i miało siedzibę w Neckarsulm. W 1972 roku pojawił się model Audi 80. Pozycja na rynku marki umacniała się, a sama firma wprowadzała innowacje techniczne, które znacznie polepszały jej zyski i wyniki sprzedaży. W 1976 roku, zastosowany został silnik pięciocylindrowy, trzy lata później turbodoładowanie, a rok później quattro, czyli napęd na obie osie. Model Quattro zyskał wielką popularność i miał swój udział, w licznych sukcesach, odnoszonych przez spółkę w rajdach samochodowych.

W 1985 roku Audi NSU Auto Union AG zmieniło nazwę na Audi AG, a siedziba przeniosła się z powrotem do Ingolstadt. Od tej pory marka pozostaje niezmieniona. Samochody Audi od wielu lat są synonimem elegancji, dynamiki i luksusu. Dodatkowo, każdy kierowca, może znaleźć odpowiedni dla siebie model z wybranego segmentu. Do dyspozycji są małe samochody miejskie, jak na przykład A1, auta kompaktowe, jak A3, klasę średnią reprezentuje model Audi A4, wyższą- Audi A6 czy Audi A7, pojazdy luksusowe, natomiast Audi A8, przykładem auta cabrio bądź coupe jest model Audi TT, a samochodów terenowych Audi Q3, Audi Q5 i Audi Q7. Po dzień dzisiejszy marka Audi jest znana i ceniona na całym świecie, a samochody wyprodukowane przez tą firmę są jednymi z najczęściej kupowanych.

Nowe samochody Audi nie należą do najtańszych. Cena nowego Audi uzależniona jest głownie od wyposażenia dodatkowego jakie klient zamawia wraz z kupnem nowego samochodu.

Opracowanie przygotował :

Nasze strony

Auto-direct Motosalon24 Akcesoriasalon24

Auta dostępne od ręki


Tagi