Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś

Chcesz szybko pozbyć się samochodu? Sprzedaj go do skupu!

21 września 2022 auto kluczyki

Każdej osobie, która wystawia na sprzedaż samochód, zależy na tym, aby jak najszybciej sfinalizować transakcję kupna-sprzedaży. Tymczasem w praktyce różnie z tym bywa i niejednokrotnie trzeba uzbroić się w cierpliwość. Warto więc wziąć pod uwagę rozwiązanie, jakim jest sprzedaż pojazdu do skupu.

Dlaczego opłaca się sprzedać auto do skupu?

Jak podkreślają doradcy z salonu Używane Jak Nowe, sprzedaż samochodu do skupu opłaca się z paru ważnych powodów. Największym argumentem przemawiającym na korzyść takiej transakcji jest natychmiastowa płatność za pojazd. Kolejnym atutem jest gwarantowana, ustalona wcześniej z klientem cena, jaką zaoferowała firma prowadząca  skup aut. Warszawa oraz inne duże miasta to lokalizacje, gdzie można bez problemu w ten właśnie sposób pozbyć się samochodu. Do tego dochodzą jeszcze inne istotne kwestie takie jak m.in. wycena pojazdu w miejscu wskazanym przez właściciela, możliwość uzyskania samochodu zastępczego na okres po sprzedaży aż do momentu nabycia kolejnego auta, przejrzysta sytuacja prawna oraz rzetelna wycena wartości samochodu. Jeśli komuś zależy na szybkiej sprzedaży używanego auta, skup jest zdecydowanie strzałem w dziesiątkę. Oczywiście warto wcześniej porównać propozycje różnych firm w tym zakresie, aby wybrać ofertę najbardziej odpowiadającą konkretnym preferencjom. Uwaga: skupy przyjmują również uszkodzone i powypadkowe samochody, ale wiele tu zależy od ich stanu.

Jak sprzedać auto do skupu?

Procedura sprzedaży samochodu do skupu nie jest skomplikowana. W tym celu wystarczy skontaktować się z wybraną firmą telefonicznie lub za pośrednictwem specjalnego formularza elektronicznego zamieszczonego na stronie internetowej. Firma kontaktuje się z potencjalnym klientem i umawia się na spotkanie. Przyjeżdża na nie rzeczoznawca, który dokonuje oględzin samochodu. Istnieje przy tym możliwość odbioru auta ze wskazanego miejsca, aby dokonać weryfikacji technicznej. Następnie właściciel otrzymuje propozycję ceny i jeśli mu ona odpowiada, transakcja zostaje sfinalizowana.

https://www.uzywanejaknowe.pl/

Materiał partnera

Kiedy jest pora na wymianę oleju silnikowego?

Redakcja autosalon24.pl

Miłośnicy motoryzacji, samochodów i mechanicznych nowinek, gotowi dzielić się z Tobą swoją wiedzą każdego dnia. Zostań z nami na dłużej!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak wybrać warsztat do napraw powypadkowych w Bydgoszczy
Zajrzeliśmy do salonu Mercedesa w Szczecinie
Najlepsze samochody sportowe na rynku

Jesteś zainteresowany reklamą?