Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś

Samochód na kilometry w Bydgoszczy – jak to działa w praktyce?

26 października 2022 Samochód na kilometry

Chęć wynajęcia samochodu na kilometry w Bydgoszczy zgłasza coraz więcej osób – nie tylko prowadzących działalność biznesową, ale i prywatnych. Warto zatem wiedzieć, na czym dokładnie polega ta usługa i w jaki sposób z niej korzystać. Oto najważniejsze informacje na ten temat.

Samochód na kilometry w Bydgoszczy – co to oznacza?

Za wynajmem samochodów na kilometry w Bydgoszczy oraz w wielu innych miastach w Polsce kryje się usługa najmu pojazdów na minuty. Jest to rozwiązanie funkcjonujące w ramach carsharingu – czyli systemu współdzielenia aut, którego głównym założeniem jest to, że z jednego samochodu korzystają w ciągu doby różni kierowcy. Dzięki temu po bydgoskich ulicach jeździ mniej aut, ponieważ jeden współdzielony pojazd jest w stanie z powodzeniem zastąpić kilka prywatnych samochodów. Ma to też niebagatelne znaczenie w kontekście ekologicznym, gdyż im mniej samochodów wyjeżdża na drogi, tym niższa jest emisja spalin.

Samochód na kilometry w Bydgoszczy – dlaczego wynajem się opłaca?

Jest kilka istotnych powodów, dla których warto wynająć auto na kilometry. Bydgoszcz jest dobrym przykładem lokalizacji, gdzie usługa ta okazuje się pomocna w rozmaitych sytuacjach, np. kiedy trzeba odebrać kogoś z umówionego miejsca, pojechać na spotkanie biznesowe, zrobić większe zakupy etc. Kluczową rolę dla kierowców odgrywają oczywiście opłaty – plus omawianego rozwiązania jest taki, że ich wysokość zależy jedynie od czasu przejazdu oraz pokonanego dystansu. Rzecz jasna warto zapoznać się z tabelą opłat. Wynajem samochodów na minuty w Bydgoszczy to oszczędność czasu, a nierzadko też i pieniędzy. Ponadto jest to doskonała alternatywa dla transportu publicznego i taksówek.

 Samochód na kilometry w Bydgoszczy – jak wynająć?

W celu uzyskania możliwości korzystania z aut na minuty trzeba zainstalować na smartfonie darmową aplikację PANEK CarSharing. Bez niej nie da się otworzyć pojazdu oraz zakończyć usługi. Z jej poziomu są poza tym pobierane płatności, rezerwowane auta oraz zgłaszane ewentualne usterki.

Kontrolki w samochodzie – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Redakcja autosalon24.pl

Miłośnicy motoryzacji, samochodów i mechanicznych nowinek, gotowi dzielić się z Tobą swoją wiedzą każdego dnia. Zostań z nami na dłużej!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Zajrzeliśmy do salonu Mercedesa w Szczecinie
Najlepsze samochody sportowe na rynku
Przyszłość motoryzacji: autonomiczne pojazdy

Jesteś zainteresowany reklamą?