Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś

Serwis szyb samochodowych- kiedy warto z niego skorzystać?

25 października 2022 Serwis szyb samochodowych

Każdy kierowca świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że jego samochód staje się jednocześnie jego wizytówką. Nic więc dziwnego, że wizyty na myjniach i regularne dbanie o wnętrze pojazdu stały się wręcz rutynowymi czynnościami. Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, że w toku eksploatacji pojazdu, może pojawić się wiele problemów w odniesieniu do jego poszczególnych komponentów. Zwykle najbardziej narażone na uszkodzenia są szyby samochodowe. To one gwarantują zachowanie odpowiedniej widoczności i co najważniejsze- także i bezpieczeństwo podczas jazdy. Zdarzyć się jednak może, że pomoc serwisu szyb samochodowych będzie konieczna. Kiedy więc warto się tam zgłosić?

Odprysk kamienia- serwis szyb samochodowych służy pomocą!

Podczas jazdy z pewnością każdy kierowca choć raz usłyszał dźwięk odbijającego się od szyby kamienia. W wielu wypadkach nie zakończy się to uszkodzeniem jej powłoki. Niemniej jednak może zdarzyć się i tak, że na przedniej szybie samochodowej pojawi się wyraźny defekt. Oczywiście nie będzie on w znacznym stopniu ograniczał widoczności i wpływał na komfort jazdy. Jednak warto mieć na uwadze to, że od takiego niewielkiego odprysku mogą zacząć się prawdziwe problemy. Już niskie temperatury czy nawet kolejne, delikatne uderzenie w szybę samochodową mogą sprawić, że pojawi się na niej wyraźne i niebezpieczne pęknięcie. Wobec tego skorzystanie z usług serwisu szyb samochodowych jak np. https://hanesco.pl/ może okazać się konieczne. Specjaliści zwykle mają narzędzia i wiedzę, które pozwolą skutecznie zamaskować i zabezpieczyć odprysk na szybie tak, by nie było po nim najmniejszego śladu. Jest to również gwarancją tego, że nie musimy obawiać się dalszych pęknięć w przyszłości.

Pęknięta szyba samochodowa- realne zagrożenie dla bezpieczeństwa kierowcy

W momencie kiedy kierowcy zauważyli, że ich szyba samochodowa jest pęknięta, wówczas nie powinni oni zwlekać z wizytą w serwisie szyb samochodowych. Pionowe lub poziomie pęknięcia nie tylko znacznie ograniczają widoczność, ale także mogą stanowić realne zagrożenie dla samego kierowcy. W tym wypadku trzeba się jednak przygotować na to, że nie ominie nas wymiana całej szyby. Pęknięcia nie można bowiem naprawić przy pomocy żywicznej mieszanki. Warto również wiedzieć, że pęknięta szyba dyskwalifikuje auto z pomyślnego przejścia przeglądu technicznego. Serwis szyb samochodowych szybko i sprawnie przeprowadzi więc wymianę przedniej szyby, dzięki czemu kierowcy nie będą już musieli martwić się tym, że zbliżają się badania techniczne pojazdu. 

 

Kontrolki w samochodzie – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Redakcja autosalon24.pl

Miłośnicy motoryzacji, samochodów i mechanicznych nowinek, gotowi dzielić się z Tobą swoją wiedzą każdego dnia. Zostań z nami na dłużej!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Zajrzeliśmy do salonu Mercedesa w Szczecinie
Najlepsze samochody sportowe na rynku
Przyszłość motoryzacji: autonomiczne pojazdy

Jesteś zainteresowany reklamą?