Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Wynajem samochodów w Lublinie – jakie auta wypożyczysz i ile za nie zapłacisz?

23 stycznia 2023 Wynajem samochodów w Lublinie


Uczestnicy kolizji drogowej stoją przed nie lada wyzwaniem. W krótkim czasie muszą zorganizować sobie środek transportu, który pozwoli im się poruszać w czasie naprawy uszkodzonego pojazdu. Po co korzystać z komunikacji miejskiej, jeśli można łatwo wynająć samochód? Sprawdź, jak to wygląda w Lublinie.

Wypożyczalnia samochodów w Lublinie

Kierowcy, którzy uczestniczyli w wypadku drogowym w Lublinie lub na terenie województwa lubelskiego mają spore możliwości. Funkcjonujące tu wypożyczalnie samochodów oferują komfortowe pojazdy, z których można korzystać na preferencyjnych warunkach. Auta posiadają wbudowane systemy bezpieczeństwa, elektryczne sterowanie szyb i klimatyzacje. Kierowcy mogą wybrać interesujący ich segment pojazdu i wypożyczyć wygodnego SUV-a, kompaktowego hatchbacka lub rodzinnego sedana.

Ile zapłacisz za wynajem?

Jako uczestnik wypadku masz prawo skorzystać z pojazdu zastępczego. Ubezpieczyciele współpracują z wypożyczalniami samochodów, umożliwiając kierowcom wynajem auta na czas remontu uszkodzonego pojazdu. Trzeba jednak uważać – część z wypożyczalni ma w swoim regulaminie zapis o wkładzie własnym wnoszonym przez kierowcę, który waha się od kilkuset do nawet 2 tysięcy złotych. Zostaje on zatrzymany przez wypożyczalnie w momencie, gdy wynajęty samochód ulegnie uszkodzeniu.

Jest jednak sposób, aby uniknąć wpłacania kaucji. Jak można przeczytać na stronie https://zastepcze.lublin.pl/, należącej do wypożyczalni samochodów OSCAR, flota pojazdów do wynajęcia może być ubezpieczona. Wypożyczenie pojazdu nie wiąże się tym samym z zapłatą wkładu własnego, a kierowca nie musi ponosić dodatkowego ryzyka. Z opcji proponowanej przez firmę mogą skorzystać kierowcy z całego województwa lubelskiego.

Wypożyczenie samochodu z OC sprawcy wypadku

Poszkodowani w wypadkach mają także możliwość wynajęcia samochodu zastępczego z OC sprawcy kolizji. W ten sposób zyskują całkowicie bezpłatną usługę, za którą zapłaci osoba, która spowodowała wypadek. Można liczyć na pełne wsparcie w załatwieniu niezbędnych formalności, którego udziela firma wypożyczająca auta. Wszystko po to, aby zapewnić kierowcom maksimum wygodny przy minimum wysiłku.

Wynajem samochodu w Lublinie jest zdecydowanie lepszą opcją od podróżowania komunikacją miejską. Zwłaszcza, jeśli po mieście trzeba poruszać się z bagażami lub rodziną. Opcja ta będzie także korzystna dla wszystkich osób, których codzienność wiąże się z częstymi podróżami. Wypożyczenie samochodu na czas naprawy prywatnego pojazdu jest w tym wypadku zbawienne.

 

 

Poznaj możliwości finansowania elektrycznego Audi

Redakcja autosalon24.pl

Miłośnicy motoryzacji, samochodów i mechanicznych nowinek, gotowi dzielić się z Tobą swoją wiedzą każdego dnia. Zostań z nami na dłużej!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

myjnie bezdotykowe
Benzyna w oleju – objawy, przyczyny i skutki. Wszystko, co musisz robić
Kiedy jest pora na wymianę oleju silnikowego?

Jesteś zainteresowany reklamą?