Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Jak wygląda zakup kampera?

22 maja 2022 jaki kamper na początek


Na rynku można zakupić różne kampery. Warto zaznaczyć, że charakteryzują się one odmienną wielkością, ciężarem oraz wyposażeniem. Ponadto mogą też wyróżniać się liczbą miejsc. Producenci takich pojazdów oferują różne modele, które mogą mieć inne wyposażenie. Warto dowiedzieć się, na co zwracać uwagę w czasie wyboru pierwszego kampera.

Zobacz także: Zakup nawigacji samochodowej – o czym warto pamiętać?

Zakup kampera

Warto na początku nadmienić, iż przed podjęciem decyzji o kupnie pierwszego takiego pojazdu najlepiej postawić na wypożyczenie. W ten sposób można skutecznie się przekonać, czy aby na pewno jest do dobre rozwiązanie i czy warto wydać na kampera pieniądze. Warto zaznaczyć, że kamper może wypożyczyć osoba, która ma prawo jazdy kategorii B oraz ukończyła 25 lat. Oprócz tego w czasie podjęcia decyzji o wypożyczeniu takiego pojazdu najlepiej zastanowić się, na jak długi czas chcemy do wynająć. Ponadto trzeba dowiedzieć się, ile miejsc do spania jest potrzebnych oraz jakie dodatkowe wyposażenie jest naszym celem. Dzięki takim kryteriom można dobrać idealny kamper dla siebie. Jeżeli pojawia się problemy, warto będzie skorzystać z pomocy pracowników wypożyczalni. Powinni nam doradzić.

Kupno kampera

Kupując pierwszy kamper, najlepiej będzie postawić na model, który jest używany. Na rynku bez problemu znajdziemy kampery, które są zadbane oraz sprawne. Używane pojazdy takiego rodzaju można kupić za około 50 tysięcy złotych. Kupując taki pojazd, warto będzie zwrócić uwagę na jego stan techniczny. Warto będzie odrzucić pojazdy, w których wyczuwana jest wilgoć bądź widać nalot pleśni czy grzyba. Inna ważną kwestią jest też marka pojazdu. Idealnym rozwiązaniem będzie zakup kampera znanej marki, bowiem w przyszłości będzie z nim mniej problemów – mowa tutaj o kupnie części zamiennych. W czasie podjęcia decyzji o kupnie kampera, trzeba też ustalić konkretny jego rodzaj. Na rynku zakupić można m.in. pojazdy typu kampervan oraz modele z podwoziem półintegralnym bądź integralnym. Istnieją też pojazdy przerobione z tanich samochodów dostawczych bądź osobowych.

Jaki kamper na początek?

Kampervan powinien dobrze sprawdzić się tylko w czasie wycieczek po mieście. Jeśli mowa natomiast o kamperze z podwoziem półintegralnym to będzie on bardzo funkcjonalny. Taki pojazd powinien być idealny w czasie dłuższych wyjazdów. Warto też dodać, że w sprzedaży można znaleźć kampery przeznaczone tylko dla dwóch osób bądź dla pięcioosobowej rodziny. Popularne są obecnie także pojazdy, których zabudowa jest połączona z szoferką. Przeważnie są one bardzo przestronne, a także luksusowe. Co ciekawe, można wprowadzić do takiego kampera autorskie rozwiązania w strefie mieszkalnej. Warto też zwrócić uwagę na ładowność danego kampera. W czasie zakupu warto też ustalić różnicę między jego dopuszczalną masą całkowitą a masą własną. Okazuje się, że większość kamperów ma ładowność czterystu kilogramów i nie jest ona zależna od liczby miejsc. Pierwszy kamper powinien też pochodzić od znanego i renomowanego producenta, dzięki temu powinien być solidny.

Sprawdź również: Jak szybko sprawdzić ubezpieczenie samochodu?

Poznaj możliwości finansowania elektrycznego Audi

Redakcja autosalon24.pl

Miłośnicy motoryzacji, samochodów i mechanicznych nowinek, gotowi dzielić się z Tobą swoją wiedzą każdego dnia. Zostań z nami na dłużej!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

myjnie bezdotykowe
Benzyna w oleju – objawy, przyczyny i skutki. Wszystko, co musisz robić
Kiedy jest pora na wymianę oleju silnikowego?

Jesteś zainteresowany reklamą?