Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Zakup nawigacji samochodowej – o czym warto pamiętać?

22 maja 2022 jaka nawigacja samochodowa


Każdy kierowca wie, że pomimo posiadania w aucie ogromnej ilości gadżetów, systemów bezpieczeństwa i sprzętów uprzyjemniających jazdę, zawsze znajdą się takie akcesoria, które warto jeszcze dokupić. Z całą pewnością jedną z ciekawszych propozycji do samochodu jest nawigacja satelitarna. Powstaje jednak pytanie, z jakiego powodu warto ją kupić, a także jaka nawigacja samochodowa będzie najlepsza. Na co więc powinno się zwracać uwagę podczas kupowania takiego urządzenia?

Zobacz także: Jak wygląda zakup kampera?

Czy zakup nawigacji samochodowej to dobra decyzja?

Zanim przejdzie się do analizowania poszczególnych cech nawigacji samochodowej, warto się na samym początku dowiedzieć, z jakiego powodu powinno się ją kupić. Jak bowiem każdy bez trudu może zauważyć, taką funkcję posiada obecnie każdy dostępny na rynku telefon. Z jakiego więc powodu warto kupować dodatkowe, zewnętrzne urządzenie?
Przede wszystkim wiedzieć trzeba, że osobna nawigacja zawsze charakteryzować się będzie lepszą stabilnością połączenia. W telefonie użytkownik uzależniony jest od sygnału internetowego, poprzez który pobierane są mapy. W przypadku nawigacji takiej potrzeby nie ma, ponieważ wszystko obecne jest w pamięci urządzenia.
Kolejną ważną zaletą nawigacji jest to, że wyposażona jest ona w duży, wysokiej jakości wyświetlacz, który zdecydowanie lepiej się spisuje niż ten z telefonu.
Na koniec warto jeszcze zauważyć, że wykorzystywanie telefonu do nawigacji sprawia, że jego bateria bardzo szybko się rozładowuje, a także nie ma możliwości używania sprzętu w innym celu.

Najważniejsze parametry nawigacji samochodowej

Skoro już wiadomo, z jakiego powodu taki zakup jest uzasadniony, warto się teraz dowiedzieć, na co konkretnie powinno się zwracać uwagę podczas kupowania nawigacji samochodowej.
Zdecydowanie najważniejszą sprawą jest to, aby uważnie przyjrzeć się jakości ekranu, w który taki sprzęt będzie wyposażony. Liczy się tu nie tylko rozdzielczość, która powinna by odpowiednio wysoka, aby mapy były czytelne, lecz także to, aby ekran miał antyodblaskową powłokę, co zapobiegnie utracie widoczności w słoneczny dzień.
Kolejną bardzo ważną sprawą, o której nie można zapominać podczas kupowania nawigacji samochodowej, są odpowiednie parametry związane z szybkością oraz stabilnością pracy. Podstawą w tym wypadku jest ilość dostępnej w urządzeniu pamięci RAM. To właśnie do niej ładowane będą wszystkie mapy, więc żeby sprzęt nie dostał zadyszki, co wiązałoby się ze spowolnieniem jego pracy lub też całkowitym zawieszeniem, pamięci RAM powinno być odpowiednio dużo. Absolutne minimum to 128 MB.
Na koniec warto się jeszcze przyjrzeć temu, na jakim systemie operacyjnym pracować będzie dany sprzęt. Możliwości jest dość sporo, lecz poleca się przede wszystkim te systemy, które są autorstwa producenta danego urządzenia. Gwarantuje to najlepsze walory użytkowe, czyli stabilność i szybkość pracy.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Oprócz tych najważniejszych spraw podczas kupowania nawigacji warto również sprawdzić, jak wygląda kwestia licencji na mapy, czyli czy będą się one aktualizowały za darmo, czy też konieczna będzie dopłata. Duże znaczenie ma także to, jakiej jakości zastosowany w nawigacji zostanie uchwyt.

Sprawdź też: Jak wygląda lakierowanie samochodu?

Poznaj możliwości finansowania elektrycznego Audi

Redakcja autosalon24.pl

Miłośnicy motoryzacji, samochodów i mechanicznych nowinek, gotowi dzielić się z Tobą swoją wiedzą każdego dnia. Zostań z nami na dłużej!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

myjnie bezdotykowe
Benzyna w oleju – objawy, przyczyny i skutki. Wszystko, co musisz robić
Kiedy jest pora na wymianę oleju silnikowego?

Jesteś zainteresowany reklamą?